Video
Instytucja Filmowa Silesia Film
jest instytucją kultury
Samorządu Województwa Śląskiego

Aktualności

04.05.2017 / Inne

5. edycja Pen Show

Miłośnicy piór wiecznych spotkają się w weekend w Kinie Kosmos. Będzie można pióra oglądać, naprawiać i kupować. W czasie Pen Show zostanie zaprezentowany film dokumentalny „Wieczność pióra”.

Pen Show Poland Katowice 2017 to piąta edycja międzynarodowego spotkania miłośników wiecznych piór, która od początku odbywa się w Kinie Kosmos. W tym roku zapowiedzieli swój udział wystawcy z Polski, Włoch, Niemiec, Anglii i Francji. Uczestnicy uczyć się będą kaligrafii, a osoby i firmy promujące pisanie piórem wiecznym otrzymają nagrody podczas gali „Fundamenty”. Współorganizatorem Pen Show jest Forum o piórach.

W ramach spotkania zaprezentowany zostanie widzom film dokumentalny „Wieczność pióra”.  To wywiady z osobami, które ze swej miłości do piór uczyniły sposób na życie, m.in. z czołową polską specjalistką od kaligrafii, producentem ręcznie wykonywanych piór wiecznych, z których każde jest niepowtarzalne, czy tak zwanym „pen doctorem” - fachowcem prowadzącym renowację i naprawę starych piór. Kolekcjonerską pasję oceni z naukowego punktu widzenia socjolog, a znane osobistości opowiedzą, dlaczego wolą pisać wiecznym piórem, niż długopisem.
Film zrealizował Andrzej Tuziak, miłośnik i kolekcjoner piór wiecznych, autor książki o historii pióra „Parker Vacumatic” (2014), scenarzysta i pisarz, na co dzień kierownik Kina Kosmos.

Zapraszamy 6 i 7 maja od godziny 11.00. Wstęp dla zwiedzających: dzieci i młodzież (do 18 lat) 2 zł, dorośli 5 zł; wstęp na pokaz filmu za okazaniem biletu na Pen Show. Bilety można nabyć w kasie kina oraz w sprzedaży internetowej na portalu filmowa.net

SILESIA FILM
Partnerzy Instytucji