Video
Instytucja Filmowa Silesia Film
jest instytucją kultury
Samorządu Województwa Śląskiego

Aktualności

25.07.2017 / Wydarzenia

Janosik pokazał się w plenerze

W ostatnią niedzielę, 23 lipca, w otoczeniu zamku, pod gwiazdami i na rozstawionych na trawie leżakach żywieccy widzowie oglądali film, który wcześniej sami wybrali w internetowym głosowaniu zorganizowanym przez Kino Janosik.

Dla Kina Janosik w Żywcu plenerowe pokazy to wakacyjna przygoda, w którą decydującym głosem włączyli się w tym roku widzowie. To oni wybrali tytuł, jaki chcieli obejrzeć pod żywieckim Dębem Wolności. Największą popularnością wśród głosujących cieszył się film włoskiego reżysera Paolo Genovese pt. „Dobrze się kłamie w dobrym towarzystwie”. Kąśliwy humor, dowcip, a także mądre i gorzkie uwagi na temat szczerości w międzyludzkich, towarzyskich i małżeńskich relacjach – oto cechy, które sprawiły, że właśnie ten tytuł został przez Kino Janosik zaprezentowany w plenerze. Wyobraźmy sobie sytuację: podczas spotkania grupy przyjaciół wszyscy mają wyłożyć na stół telefony komórkowe i odczytywać otrzymywane smsy, a rozmowy prowadzić w trybie głośnomówiącym… Nie trudno zgadnąć, że temperatura takiego spotkania rośnie.

Za pomoc w organizacji wydarzenia dziękujemy Kawiarni Wiedeńskiej DeKaffe.  A trzystu widzów, którzy spotkali się, by wspólnie obejrzeć film, serdecznie pozdrawiamy i zapraszamy do Kina Janosik.

zdjęcia: Kino Janosik

SILESIA FILM
Partnerzy Instytucji