Video
Instytucja Filmowa Silesia Film
jest instytucją kultury
Samorządu Województwa Śląskiego

Aktualności

13.06.2017 / Wydarzenia

Wieczór z Bobem Dylanem

Filip Łobodziński w Kinie Kosmos zaprezentował w  niedzielę „Duszny kraj” – książkę z wierszami i tekstami piosenek ubiegłorocznego laureata Nagrody Nobla, Boba Dylana. Po spotkaniu odbyła się projekcja filmu „Pat Garrett i Billy Kid”.

W czasie trwającego dwie godziny spotkania Filip Łobodziński nie tylko czytał poezje Dylana, ale i śpiewał jego piosenki, przygrywając sobie i widzom na ukulele. Opowiadał o poszczególnych utworach i niuansach tłumaczenia. Uzupełniał anegdotami brawurowe komentarze znajdujące się w książce. I odpowiadał  na pytania.

Zgromadzeni w Kosmosie widzowie zostali wprowadzeni w arkana poezji Boba Dylana oraz w warsztat pracy tłumacza, dylanologa i muzycznego dziennikarza.

Po spotkaniu publiczność obejrzała wyreżyserowany przez Sama Peckinpaha film „Pat Garrett i Billy Kid”, do którego muzykę skomponował Bob Dylan. Kopia pochodziła ze zbiorów Filmoteki Narodowej.
_ _ _
Bob Dylan jest wokalistą, pisarzem i poetą, który w październiku 2016 roku otrzymał Nagrodę Nobla w dziedzinie literatury za „stworzenie nowych form poetyckiej ekspresji”. Wydał ponad 70 płyt długogrających. Kilkakrotnie otrzymał Nagrodę Grammy, za piosenkę do flmu „Wonder Boys” został uhonorowany Złotym Globem oraz Oscarem.
W liczącej ponad 350 stron antologii „Duszny kraj” przygotowanej przez Filipa Łobodzińskiego znalazły się 132 utwory Dylana.
_ _ _

fot. Krzysztof Kadis
(wszystkie prawa zastrzeżone)

SILESIA FILM
Partnerzy Instytucji