Video
Instytucja Filmowa Silesia Film
jest instytucją kultury
Samorządu Województwa Śląskiego

Aktualności

02.05.2017 / Festiwale i przeglądy

Wiosna Filmów w naszych kinach

Wiosna Filmów w Polsce to objazdowa część warszawskiego przeglądu filmów docenianych na najważniejszych światowych festiwalach. Przedpremierowe tytuły można oglądać w dwóch naszych kinach – Kinie Światowid w Katowicach i Kinie Janosik w Żywcu.

Żywiec i Katowice są dwoma z 35 miast, w których gości Wiosna Filmów w Polsce. W ramach przeglądu widzowie Światowidu i Janosika zobaczą najnowszy film Françoisa Ozona „Frantz”, który został nominowany aż w 11 kategoriach tegorocznych Cezarów. Kolejne pokazywane tytuły to m.in. „Historia pewnego życia” – laureat nagrody FIPRESCI na festiwalu w Wenecji, „Aquarius” – odkrycie ostatniego festiwalu w Cannes, „Mężczyzna imieniem Ove” – nominowany do Oscara 2017 szwedzki komediodramat, „Dusza i ciało” – laureat Złotego Niedźwiedzia na ostatnim Berinale oraz „Konstytucja” – zdobywca Grand Prix na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Montrealu.

Bilety na seanse w Kinie Światowid kosztują 15 zł zwykły i 13 zł z kartą KAŚKA. Bilety na seanse w Kinie Janosik kosztują 10 zł. Można je kupić w kasie kin oraz w sprzedaży internetowej, na portalu filmowa.net

SILESIA FILM
Partnerzy Instytucji